Logga CrazyGames.se

Racing in City

Utvecklare:
Hammurabi
Betyg:
8.4
(176,699 röster)
Utgiven:
oktober 2023
Senast uppdaterad:
november 2023
Teknik:
HTML5 (Unity WebGL)
Plattformar:
Browser (desktop, mobile, tablet), App Store(iOS, Android)

Racing in City Àr ett körspel dÀr du undviker trafik och klarar utmaningar. Navigera genom stadstrafiken pÄ en rad olika banor medan du sitter med utsikt frÄn bakom ratten. Delta i en lÄng och berömd körkarriÀr. TjÀna poÀng och vÀxla in dem mot bilar och uppgraderingar.

Hur man spelar Racing in City

Det Àr dags att starta motorn i din karriÀr och ta dig igenom en lÄng rad karriÀrdefinierande utmaningar. KarriÀrlÀget tar dig med pÄ en resa till nya platser och större utmaningar som testar dina fÀrdigheter bakom ratten och belönar dig över tid.

Undvik trafiken

Din förmÄga att tjÀna pengar Àr grÀnslös. Starta ett spel med enkelriktad eller dubbelriktad trafik och kör sÄ lÀnge du kan. Ta kalkylerade risker, som att köra nÀra andra bilar och köra pÄ fel sida av vÀgen i höga hastigheter, för att fÄ bonuspoÀng. Du kan köpa nya vÀgar att köra pÄ med de pengar du tjÀnar.

Köp och uppgradera bilar

Det finns ett omfattande utbud av anpassningar för dina bilar. Du kan inte bara trimma motorn och alla bilens interna funktioner, utan du kan ocksÄ lÀgga till spoilers, bromsok och andra kosmetiska detaljer för att fÄ din bil att se fantastisk ut. Det finns totalt 13 bilar att vÀlja mellan, du behöver dock mycket valuta i spelet för att köpa de bÀsta.

Spelets olika lÀgen

  • KarriĂ€r - KarriĂ€rlĂ€get Ă€r det mest övertygande: det bestĂ„r av flera steg och du har olika mĂ„l i varje steg
  • One Way - Ett enkelt sĂ€tt att spela, hĂ€r har du inga bilar som kommer frĂ„n motsatt hĂ„ll
  • Two Way - Spela pĂ„ en trafikerad motorvĂ€g med bilar som kör i bĂ„da riktningarna
  • Time Attack - Utmana dig sjĂ€lv att slĂ„ din bĂ€sta poĂ€ng
  • Free Ride - Koppla av, inga mĂ„l att uppnĂ„ hĂ€r, bara ha kul!

Fler spel som detta

CrazyGames har ett stort urval av bilspel. Om du letar efter nÄgot att spela efter Racing in City, kolla in ett annat populÀrt bilspel som Eggy Car, eller upplev nÄgot helt annat med Geometry Dash.

Utgivningsdatum

  • Maj 2016 (Android)
  • Juli 2016 (iOS)
  • Oktober 2023 (WebGL)

Utvecklare

Hammurabi utvecklade detta spel.

Plattformar

  • WebblĂ€sare (stationĂ€r och mobil)
  • Android
  • iOS

Senast uppdaterad

Nov 23, 2023

Spelvideo

Apple Store LogoGoogle Play Logo